Boží Dar – Ježíškova cesta

Boží Dar – Ježíškova cesta

mapa ježíškova cesta

Na Ježíškovu cestu si vždy vzpomenu, když se blíží vánoce. Vánoce se blíží a tak je tady zase myšlenka na Ježíškovu cestu.

Ježíškova cesta byla otevřená 8.12.2007 v městečku Boží Dar. Boží Dar je známý jako středisko zimních sportů v Krušných Horách v Karlovarským kraji. Poslední roky je, ale taky „ Božák“ známý jako Ježíškový městečko. Místní Ježíšková pošta už od roku 1994 rozesílá přání opatřená speciálním vánočním razítkem.
Přání buď můžete vhodit přání do speciální vánoční schránky během svém návštěvy během celého roku a na vánoce budou rozesílány. Nebo můžete své přání poslat přímo na poštu a přání budou odeslaná v průběhu prosince.

Adresa pošty:

Vánoční Pošta
Boží Dar 1
362 62 Boží Dar

Než se vydáte na samotnou Ježíškovskou cestu, zastavte se v infocentru na radnici zde si můžete koupit Ježíškův zápisník. Budete si do něho zapisovat splněné úkoly. Vyplněný zápisník můžete nakonec zase odevzdat v infocentru a měli by jste snad dostat nějakou malou cenu na památku. My jsme to to nevyužili tak jak je to doopravdy s cenou nevím. Zápisník si koupíte za 30,-Kč, peníze slouží k údržbě cesty.
S infocentra můžete hned vyrazit. Jen tak pro jistotu malé info. Když stojíte před infocentrem a máte ho nalevo, vydáte se rovně a jdete pořád rovně až se změní cesta na pískovou cestu, máte první domeček s prvním úkolem Ježíškovi cesty. Nevím proč, ale v samotném Božím Daru není začátek cesty vůbec značený.

Ale my jsme už u prvního domečku a prvního úkolu. Máte na výběr dva okruhy menší okruh má 5 600 m a velký okruh má 12 900 m. Velký okruh už je s dětmi pěkná tura. Oba okruhy začínají a končí stejně. Terén je jen mírně zvlněný, takže se nemusíte bát nějakého nepříjemného stoupání. Cesta má 13 zastávek s úkoly poznáte je podle domečku. Mezi úkoly jsou po cestě různé malé přírodní prolézačky, hřiště a dřevěné pohádkové postavy a samozřejmě nesmí chybět velký dřevěný betlém. U domečku č.4 je občerstvení U Krmelce a taky je tady křižovatka kde se dělí malý a velký okruh.
Dřív závěr cesty vedl po silnici což každého u dětské turistické cestě překvapilo a hlavně štvalo. Dneska už je podél silnice nová asfaltová cesta po které se vrátíte až do Božího Daru kde je taky poslední třináctá zastávka.

Pak už si můžete jít buď pro malou odměnu infocentra a nebo jak to děláme mi někam na čaj, kafe a většinou palačinku.

Prima odpoledne nebo den to podle toho jestli jste šli malý nebo velký okruh máte za sebou budu rád za vaše zkušenosti v komentářích.
Na závěr jen rada k parkování. V celém Božím Daru je to špatné s parkováním. Buď rezervace penzionů a nebo na povolení MU. A tak nejvhodnější místo se jeví velké parkoviště na kraji „Božáku“. Do stanete se tam z kruháče ( Klínovec, Německo) zpátky do města hned pod pumpou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *