Chata Archa Pernink

Chata Archa v zimě
Chata Archa v zimě

Článek o chatě Archa už je trochu starší (pár let). Od té doby chata změnila nedávno majitele. Dle webovek to, ale vypadá, že služby se nezhoršili, možná se i někde zlepšili.

Chata Archa před pár lety 17. listopadu
Chata Archa před pár lety 17. listopadu

Chatu Archu místo na Araratu hledejte v Krušných horách v obci Pernink. Chata je, kapacitou 48 lůžek, vhodná pro větší party s dětmi. Pro rodiny s dětmi je i dobře vybavená.
V přízemí je mimo pokojů a sociálek velká a velmi dobře vybavená kuchyň.  A když říkám velmi dobře vybavená, tak tím myslím, že tam bylo všechno  co v kuchyni potřebujete, hledáte a sami máte doma. Všeho bylo dostatek a funkční. Dětské židličky se dají půjčit, ale řekněte si o ně paní správkyni, protože jsou uklizený na půdě, která není běžně přístupná.

Chata Archa Pernink - společná kuchyň
Chata Archa Pernink – společná kuchyň

V prvním patře jsou další pokoje a velká společenská místnost. Televize, satelit, televize s videem + dětské videokazety, věž s cd a pak hromada společenských her, hraček a knížek. I zde je jasné, že jsme tady s dětmi dobře.
Chata Archa Pernink - společenská místnost
V nejvyšším patře jsou poslední dva pokoje a vstup na půdu. Pokoje jsou rozdělený: 2 x 2 lůžkový, 8 x 3+1 lůžkový pokoj a 2 x 6-ti lůžkový pokoj. Na všech pokojích je lednice a třílůžkové pokoje mají umyvadlo. Dřív byla možnost vypůjčit si dětské postýlky, ale poměrně rychle se postupně „záhadně“ porozbíjeli. Takže kdo jí potřebuje musí si jí přivézt.

Chata Archa Pernink - sociálky
Chata Archa Pernink – sociálky

Venku najdete ohniště, gril, dětské a volejbalové hřiště a za plotem je hned les. Pernink je lyžařská obec, kde jsou 4 vleky s možností večerního lyžování. Archa je kousek (cca 200m) od sjezdovky pod nádražím. Další blízké lyžování najdete na Božím daru, Neklidu a největším krušnohorským lyžařským středisku  Klínovec.
My jsme zde byli o prodlouženém víkendu okolo 17. listopadu a orientace Perninku na zimu se například projevila tím, že byla spousta restaurací a hospůdek zavřených.  Chtěli jsme si někde dopředu domluvit hromadný obědy a povedlo se to až na několikátý telefon.
V okolí Perninku máte samozřejmě možnosti různých výletů. My Vám můžeme doporučit. Vlakem, nebo po žluté vyrazit do Horní Blatné. Tady se určitě vydejte podívat na přírodní zajímavost Vlčí jámy , kde na dně původně wolframového dolu i v létě najdete zbytky sněhu. Kousek nad jámami je rozhledna i s malým občerstvením otevřeno 7 dní v týdnu v létě i v zimě. Snad to pronajímateli vydrží.

http://cestujpoznavej.cz/na-blatensky-vrch-okolo-vlci-jamy-a-ledove-jamy/

 

Za návštěvu stojí i Boží dar, odkud se posílá známá Ježíškovská pošta. Ježíšek je tady hodně oblíbený a tak tady vznikla i Ježíškovská cesta . Protože počasí bylo takové listopadové, vydali jsme se do německého aquparku Marienbad.

http://cestujpoznavej.cz/bozi-dar-jeziskova-cesta/

Nechtěl bych pouze chválit, ale každý mínus, které mě napadá patří spíš někomu jinému než chatě. Určitě by se hodila zmiňovaná dětská postýlka, ale toto mínus spíš patří nám návštěvníkům.  Druhá věc, kterou jsme museli řešit bylo zakrytí otvoru na vodojemu, který je kousek za pozemkem chaty. Tady je zase určitě na vině váha tohoto kovového krytu.
Chata Archa se určitě stane vašim dobrým útočiště při nějaké vaší akcičce. Můžete sem vyrazit jen s rodinou a nebo s celou partou, což se nám jeví jako optimální řešení.
Od nás má  Archa výbornou a to nejen díky vybavení, poloze. A víme, že zde jsme nebyli určitě naposled.

Chata Archa Pernink - ohniště a hřiště
Chata Archa Pernink – ohniště a hřiště

Kontakt:
CHATA ARCHA
Pernink 224
362 36 Pernink
Tel: 730 165 090, 720 331 240

http://chata-archa.cz/

 Booking.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *