Maják Járy Cimrmana – Příchovice

 

Maják Járy Cimrmana v Příchovicích
Maják Járy Cimrmana v Příchovicích

Když člověk vyrazí na Silvestra do Jizerek čeká, že bude lyžovat. Očekávání někdy prostě nestačí. Co jsem, ale nečekal je to, že tady narazím na maják. Když člověk zjistí, že se jmenuje Maják Járy Cimrmana je vše jasné. Výška rozhledny je 25,6 m, vyhlídková plošina je v 803 m n.m.. Maják se určitě může považovat za nejvýše položený maják na světě. V přízemí majáku, který slouží jako rozhledna, je expozice muzea doby Járy Cimrmana.

Zapomněl jsem se představit, jmenuji se Cimrman.
Zapomněl jsem se představit, jmenuji se Cimrman.

Celé okolí je plné tras s Cimrmanovskou tématikou, vždy se okruh končí zase u majáku. Takže si pak můžete zajít dát do restaurace U Čápa místní pivo Světoběžník. Mimochodem budova restaurace, kde je i ubytování, je jedním z nejstarších objektů v obci.

Přenosná turistická značka.
Přenosná turistická značka.

Začínal jsem s očekáváním lyžování, to se tuto zimu na Silvestra nekonalo, snad příště. Ale sem do okolí Příchovic se ještě vrátíme. Jako příznivci Járy Cimrmana, přeci musíme prolézt ty Cimrmanovi trasy a to pivo bylo taky dobrý.

Vypouštěcí talíř.
Vypouštěcí talíř.

Lyžařský areál U Čápa je samá modrá a tak pro děti to může být pohodový areál, škoda, že jsme na Nový rok viděli v provozu jenom sněžný děla.

Všechny informace získáte: http://ucapa.eu/uvod.html

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *