Malé porovnání Legoland – Playmobil Fun park

 

Malé porovnání Legoland – Playmobil Fun park

playmobil park
Playmobil park

 

Nedávno jsem dostal otázku kam je lepší vyrazit. Do Legolandu nebo do Playmobil parku? Chce se mi říct do obou. Zkusím se podívat na nějaký porovnání a uvidíme k jakému výsledku dojdeme.

LEGOLAND
Legoland

Naše první rozhodnutí ovlivnilo, že u nás od začátku vedla stavebnice LEGO samozřejmě jsme začínali s DUPLEM. Nějak nám přišlo víc jako stavebnice celkově víc tvořivější. PLAYMOBIL jsme viděli, takové jednoduší. Figurky, nějaká stavba a pak to tak už zůstane. Mladší s kluků teda k PLAYMOBILU docela tíhnul a tak se stalo, že doma máme víc PLAYMOBILU než jsem si myslel, že budeme mít. Pravda je, že s LEGEM kluci si stavěli a to doopravdy hodně, ale když si s něčím chtěli hrát vytáhli PLAYMOBIL. Takže naše první cesta vedla samozřejmě do LEGOLANDU.

LEGOLAND
Legoland

Druhý hledisko u nás do budoucna byla vzdálenost. Z domu to máme do LEGOLANDU 362 km. PLAYMOBIL PARK je od nás 204 km. To je rozdíl 366 km, když se vrátíme zpátky domů. (Pro porovnání cesta z Prahy: Legoland 447 km, Playmobil park 302 km. Rozdíl při návratu 290 km.) A to je po celým dnu v parku docela dost. Prvně jsme to tak udělali a když jsme areál v 18 hodin opouštěli moc jsem se na 362 km dlouhou cestu netěšil. Musím přiznat, byl jsem rád, že jsem pak byli doma. Všichni v autě do pěti minut spali. No paráda. Takže v budoucnu jsme tam spali. Většinou jsme tam jeli obytňákem. Dřív byl vedle parkoviště stellplaz pro obytky. Ten zrušili, takže dneska už zbývá možnost přespat v kempu, který sousedí s LEGOLANDEM a patří k němu. Má do něj i samostatný vstup. Výhoda je, že si můžete v průběhu dne zajít odpočinout do auta nebo do bungalovu. Potom tam je možnost ubytovat se v hotelu, který má podobu Lego hradu. Letos tam vzniká hotel, který je vizuálně dělaný jako pirátský. Tyhle hotely, jsou, ale docela drahý a tak jsme je nikdy nevyužili. V okolí je, ale dostatek ubytování za znatelně rozumnější peníze. Vzdálenost, kterou jsme na začátku zmiňoval se projevila tím, že ve výsledku jsme v PLAYMOBIL PARKU byli víckrát než v LEGOLANDU. Často jsme tam vyrazili neplánovaně, že jsme to vymysleli, třeba v sobotu ráno při snídani.

Legoland
Legoland

Třetí hledisko je asi cena. I když to nebylo hlavní hledisko, tak když si podtrhneme jednotlivý náklady rozdíl je tam jasný. A není zas tak zanedbatelný, jak si člověk na začátku řekne.

Tak se podíváme na vstupné LEGOLANDU. Základní vstupné je dospělý 45.50,- €, děti 40.50,- €. Takže čtyřčlená rodina to má za 172,- €. Uff. Ještě jsme tam nedojeli, neubytovali, nejedli, nedali si zmrzku, kafe a podobně. LEGOLAND naštěstí dělá jakési balíčky vstupného, včasná objednávka, rodinné vstupné apod.. Návštěva LEGOLANDU se vyplatí plánovat dopředu., sledovat jejich webovky, občas se tam objeví nějaká akce ještě zvlášť mimo tyhle balíčky. Ale zdá se mi, že poslední dobou tyhle mimo akce nějak nejsou, moc to teď, ale nesleduju. Základní balíčky jsou při objednávce 1-6 dní předem pro rodinu 147,-€ a když to zvládnete objednat dřív než 6 dní před návštěvou dostanete se na 132,- €.

PLAYMOBIL PARK koupíte na den v hlavní sezóně za 11.90,-€. Mimo sezónu 8.90,- €. Takže v hlavní sezóně to má čtyřčlená rodina za 47,6. Což je dá se říct základní vstupné za jednoho dospělého v LEGOLANDU. Mimo sezonu dokonce je rodina za 35.6,- €. Nemusíme řešit ubytování, na otočku je to uplně vpohodě a náklady na cestu jsou samozřejmě nižší. To všechno hrálo roli jak už jsem psal, že v PLAYMOBIL PARKU jsme na konec byli víckrát než v LEGOLANDU. Nebylo by, ale spravidlevé tvrdit, že LEGOLAND je dražší než PLAYMOBIL PARK. Za vaše peníze vám nabízí odlišné věci.

Playmobil park
Playmobil park

Tím se dostáváme k samotnému porovnání zábavy. My jsme si to na začátku v hlavě srovnali tak, že PLAYMOBIL je spíš pro menší děti a LEGOLAND dá zábavu i větším dětem a zábavu si tam užijí i rodiče. Naši kluci jsou od sebe 2,5 let a starší byl v PLAYMOBILU nakonec spokojenej dýl než jsem si myslel, když tam chtěl ještě hlavně ten mladší. Trochu bych řekl, že ta hranice může být asi dvanáct let. Každý dítě to samozřejmě může mít jinak, ale pak to začíná být míň akční zábava, než už ti starší vyhledávají. Je to dáno tím, že tam jsou hlavně velké playmobilácké stavby, které jsou taková hřiště a prolejzačky. Kdo zná třeba jejich Stromový dům, tak je ´doopravdy velkej a a pěknej. To samý jsou například pirátská loď, která je na vodě a nebo hrad. Na hodně místech jsou různé skluzavky, tunely a prolejzačky. U policejní stanice je docela dlouhý okruh pro šlapací auta, ale tam se tvoří docela fronty. My jsme taky strávili dost času u různých umělých potoku, kde jsou lodičky na hraní. Ono vodní zábavy a cest okolo vody nebo vory na jezeře u pirátské lodi je dost. Tak s tím počítejte, že děti asi budou mokrý. Co je v PLAYMOBIL PARKU parádní je obrovská herní hala. Zde mají děti volně k dispozici všechny stavebnice k hraní a tak si můžou vyzkoušet a pohrát s čím chtějí. Je zde velká restaurace s terasovým sezením, takže na děti dobře vidíte a vy si můžete dát v klidu kávu. Je zde i pódium s plátnem, kde v průběhu dne je nějaký film, nebo vystoupení, ale že by to nějaký děti sledovali to se říct nedá. Je tady taky pod střechou velké prolejzačkové hřiště. Výhoda této haly je, že je se kam schovat, když zrovna prší. A tak jsme se mohli vydat do PLAYMOBIL PARKU i když nebyla úplně nejlepší předpověď počasí. Nějaký kolotoče tam moc nejsou a když už tak je to spíš pro ty menší.

Hala s hernou a restaurací
Playmobil park – hala s hernou a restaurací

LEGOLAND je o něčem jiným. Je to zábavný park, tak jak si ho představujete. Samozřejmě jsou všude známe velké stavby z LEGA. Na letišti popojíždí letadlo, lodě plují v přístavu, ve městě jezdí po ulicích auta. Známé světové stavby. Když jsme psal, že je to zábavný park, tak tady nesmí chybět různé atrakce. Horská dráha, která projíždí legovým hradem. Další velká horská dráha, různé kolotoče. Jízda na lodích kdy stříkáte z vodních děl na ostatní lodě a ze břehu na vás stříkají všichni ostatní. Takže nezapomeňte, že i tady je zase voda. Myslete na to, my jsme tam byli jednou za fakt hnusného počasí a byla i zima, ale dětem to nevysvětlíte. Proplujete se na lodi po divoké vodě. Zastřílíte si s auta na různé terče laserovými pistolemi. Zásahy se vám počítají tak můžete mezi sebou i soutěžit. Je toho tady pro takovou zábavu doopravdy hodně, takže den uteče velmi rychle a i rodiče tady mají co dělat.

Kdy tam vyrazit? Do PLAYMOBIL PARKU je to skoro asi jedno, nikdy jsme tam nenarazili na úplný zástupy lidí v areálu se to dobře rozprostřelo. V LEGOLANDU už bych byl s výběrem opatrnější. Víkend a nebo když je v němecu svátek je tam fakt dost plno. Hlavně to pocítíte ve frontách u různých „kolotočů“. Některý jsou doopravdy dost dlouhý, samozřejmě u těch nejvíc zábavných, který by jste si dali klidně i několikrát za sebou.  Atrakce jsou samozřejmě v ceně vstupného. Až na nějakou výjimku a to si už nepamatuju co to bylo. Takže nejlépe se jeví český svátek, to si to člověk užije nejvíc.

Vodní bitva
Vodní bitva

A jsme asi na konci. Já se musím vrátit k původní otázce. Kam je lepší vyrazit. PLAYMOBIL PARK je velké zábavné hřiště, kdy se děti vyběhají, vyhrají si a užijí si pěkný den. V LEGOLANDU díky atrakcím zažijí více „akce“, ale taky znatelně více lidi. Takže já na konec musím říct, návštěvou obou chybu neuděláte.

Legoland
Legoland

Ještě jsem nezmínil, že v obou si můžete koupit jejich stavebnice, některé koupíte výhodně, některé za normální cenu. Nebo si přivezete úplnou novinku. V LEGOLANDU je velká výhoda, že si můžete koupit jednotlivé díly, které potřebujete k svým stavbám. Nebo dokoupit, když jste něco ztratili. Pokud máte číslo dílu o to to budete mít jednoduší. Jestli doopravdy potřebujete nějaký konkrétní díl, řešil bych to přes den a né úplně před zavíračkou. Přes den to poctivě doplňují, ale ke konci už to flákají a něco tam i chybí.

Legoland - letiště
Legoland – letiště

Pokud stojíte taky před otázkou jestli LEGOLAND a nebo PLAYMOBIL FUN PARK, budu rád, když jsem vám nějak pomohl v rozhodování. Taky budu rád, když mi napište případné změny, které jsem nezaznamenal. Nebo mi napište , co se líbilo a nebo co se vám co líbilo. Nebojte se přiložit klidně i fotku 🙂

https://www.playmobil-funpark.de

https://www.legoland.de

Legoland
Legoland
Legoland
Legoland
Playmobil park - hrad
Playmobil park – hrad
Playmobil park - herna v hale
Playmobil park – herna v hale
Playmobil park - herna v hale a pódium
Playmobil park – herna v hale a pódium
Playmobil park
Playmobil park
Playmobil park
Playmobil park
Playmobil park - voda, lodě, voda
Playmobil park – voda, lodě, voda
Playmobil park
Playmobil park
Playmobil park - vstup
Playmobil park – vstup
Playmobil park
Playmobil park

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *