Fronty na Sněžku

 

Fronty na Sněžku

Při výletu na Sněžku raději pět hodin stojí ve frontě, než by čtyři hodiny šli

lanovka na Sněžku
lanovka na Sněžku

 

Tak jsem se dočetl, že lidi radši čekají pět hodin ve frontě na lanovku, než by čtyři hodiny šli. Já jsem zrovna náhodou přesně před týdnem na Sněžce byl. Pravda je, že fronta u lanovky je velmi velmi dlouhá. Já jí viděl hned ráno a to už byla dlouhá víc než dost. Když jsem se vracel pozdě odpoledne, tak už to bylo bez fronty. O frontě na lanovku jsem, ale vlastně psát nechtěl. Chtěl jsem napsat o frontě na Sněžku, když jdete pěšky. Článek na mě zapůsobil, že jsme líný a všichni používají lanovku. Kdo nemá rád fronty a hlavně není líny má se na kopec vydat pěkně po svých.

tady je pořád klid
tady je pořád klid

Nejsme líný a nemáme rádi fronty a tak se vydáme pěšky. Vybereme si třeba cestu jako já Obřím Dolem. Cesta začne pěkně a jste rádi, že nejste líný a jdete kusem pěkné přírody a ze začátku se zdá, že těch nelíných není moc. Jak se, ale blížíte k Obřímu sedlu, pomalu si začínáte uvědomovat, že jdete ve frontě, kterou tak nemáte rádi. Lidi zpomalují a zpomalují. Fronta se zvětšuje a zpomaluje. Protože jdete dopoledne a dolů nejde moc těch co vyrazili brzo ráno můžete ještě „předbíhat“.

stále je tady klídek
stále je tady klídek

Od Obřího sedla po červené už jdete v nekončícím průvodu lidí, který jde oběma směry na horu i dolů. Čím jste blíže vrcholu tím se fronta zpomaluje a častěji se se i zastavuje. Lidi chytají druhý dech a viděl jsem i pár jednotlivců, který to v této části vzdali a přestoupili do průvodů dolů. Určitě spousta nelíných lituje, že nebyli těmi línými co jeli lanovkou. Jsme na vrcholu Sněžky. Překvapivě vrchol docela dobře vstřebává to množství lidí, který se se všemi směry na Sněžku dostává.

a už je tady fronta na Sněžku
a už je tady fronta na Sněžku

Sněžka je největší kopec u nás. Dá se na něj dobře dostat pěšky nebo lanovkou a je jasný, že to bude vyhledávaný cíl. Určitě se tam vydejte, ale trošku zkuste promyslet jaký termín zvolit. A nebo jsem si vybral nejhorší den já i když počasí bylo docela akurátní. Nebo mi uniklo, že ten den zrovna dávali na Poštovně buřta zdarma? Nebo za to může oblíbený Obří Důl? Jakou zkušenost s frontami na Sněžku máte vy?

Sněžka - čekal jsem to horší
Sněžka – čekal jsem to horší

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *