Holandsko v zimě

Holandsko v zimě

 

Někdy člověka napadne kam se podívat v zimě. A někdy takhle člověka napadne proč vlastně ne do Holandská. Na začátku je nutné říct, že záruka, že zažijete zasněžené Holandsko nejsou žádné. Na počasí se v Nizozemí stěžuje celý rok, takže zima pravděpodobně nebude jiná.

 

Turistika je v Holandsku v zimě nejslabší, ale o to větší důvod se tam vydat a splynout s místními.

Prosinec bývá velmi mokrý měsíc a leden zase velmi studený měsíc.

Když budete procházet místní hospůdky nezapomeňte si dát místní hrachovou polévku erwtensoep a oliebollen.

 

 

 

Navštívit můžete Dickens festival který  koná v každý rok v Deventeru v provincii Overijssel. Festival je pořádaný na oslavu slavného spisovatele Charlese Dickense a koná se v historickém městě Bergkwartier. Více než 700 znaků z jeho milovaných knih přijde k životu, včetně Scrooge, Oliver Twist, Davida Copperfielda a Faginovi. Každý rok navštíví festival více jak 100 000 lidí.  V době festivalu se vrátíte do doby Charlese Dickense této doby a je příjemné procházet místní odchody a kavárny, které žijí festivalem.

 

Více o festivalu najdete na http://hollydickensfestival.org/

 

 

 

Další festival, kde můžete nasávat vánoční atmosféru je v městě Gouda. Pro nás je město známé hlavně díky sýru Gouda. Po setmění se  historické město rozsvítí více jak tisícem svíček a v kulisách města je to doopravdy jedinečný zážitek. Po celý den jsou v městě různé akce a vánoční trh.

 

Info o festivalu http://eng.goudabijkaarslicht.nl/index.php 

 

 

Největší vánoční atmosféru zažijete v nejstarším nizozemském městě Maastricht. Na vánoční trhy se sem sjíždí celé Holandsko a spousta turistů ze zahraničí. Je tady báječná vánoční atmosféra a každému je hned jasné proč se v tomto období říká magický Maastricht.

 

 

 

 

Kdyby jste přeci jen, nechtěli jen popíjet svařák a jít z kavárny do kavárny, z baru do baru, z hospůdky do hospůdky přibalte  si do Nizozemí  brusle.  Šance, že budou holandské vodní kanály zamrzlé tady přeci jenom je a poznávat města z bruslí má taky něco do sebe.  A hlavně tohle u nás doopravdy nezažijete.

 

Takže proč vlastně ne do Holandska v zimě. Napište nám kdo byl a nebo kdo bude.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *