Který last minute je nejlepší?

Nestihli jste si ještě objednat svoji dovolenou? Nevadí, zájezdy last minute vyřeší váš problém. Jedná se o zájezdy objednané na poslední chvíli a během několika následujících dnů už ležíte na pláži. Cestovní kanceláře si rezervují dopředu kapacity v hotelech, a protože se jim vždy nepodaří naplnit všechna místa, nabízí „opozdilcům“ a „spekulantům“ poslední volná místa za sníženou cenu. Nezapomeňte, že vše je opravdu narychlo, zkontrolujte si všechny potřebné doklady (smlouvu, pojištění, doklad o zaplacení, voucher). Last minute sice znamená snížení ceny, avšak kvalita a rozsah jsou stejné jako u běžného zájezdu!

Který last minute zvolit?

Last minute nabízí všechny běžné cestovní kanceláře a navíc můžete narazit na specializované kanceláře, které skupují poslední neobsazená místa a následně je jako horké lasty nabízejí. Někdy se dokonce hovoří o superlast minute zájezdech. Zde není výjimkou odjezd druhého dne. Nabídky visí obvykle ve výlohách cestovních kanceláří nebo se můžete podívat na online nabídku na internetu. Nákupy přes internet představují pro kanceláře velký potenciál, proto neváhají své plakáty denně aktualizovat.

Při výběru výhodného last minute zájezdu je třeba mít trpělivost několik dní a pečlivě sledovat akce. Čas hraje pro vás, navíc nejste-li omezeni přesným termínem dovolené, vaše šance ulovit nejlepší last minute se tak zvětšuje. Můžete si projít vícero cestovních kanceláří a nechat tam své telefonní číslo s vašimi představami o zájezdu. Je to přinejmenším dobrý způsob pasivního hledání, vždyť kanceláře sami mají zájem prodat. Budete-li hledat na internetu, termíny odletu a návratu zadávejte v rozpětí více dnů. U délky pobytu si dávejte také rezervu, spíše volte svá minimální přání. Ač se nedá přesně určit, jaké pobyty vyjdou nejlevněji, tak se nejčastěji jezdívá na 7-14 dnů. Některé 10ti denní pobyty mohou vyjít na stejné peníze jako dvou týdenní, sledujte proto pečlivě všechny kolonky. Důležité je ještě počet osob, které budou cestovat. Samozřejmě nejlépe se vám bude hledat, pojedete-li sami, avšak vycestovat jako čtyřčlenná rodina také není nemožné.

Odlety jsou tradičně z pražské Ruzyně a brněnských Tuřan. Můžete ale také využít německých cestovních kanceláří, a tak odlétat z německých anebo rakouských letišť. Výhodou mohou být ceny zájezdů, které jsou ještě nižší než u českých kanceláří. Nedoporučujeme specifikovat letiště např. pouze Ruzyně, neboť ceny zájezdů mohou být zde o několik procent dražší než ty samé s odletem z Drážďan, apod. Nevadí-li vám dlouhé cesty na letiště, pak zde rozhodně najdete svůj zájezd, svoji vysněnou dovolenou s německým komfortem.

Na čem skutečně záleží při výběru last minute

Jedno pravidlo při hledání dovolené platí a při last minute dvojnásob. Záleží opravdu na všem. Záleží, zda volíte pobyt v bungalovu, penzionu či hotelu. Zda preferujte plnou penzi, polopenzi anebo vám zájezd bez stravy nevadí. U last minute zájezdů necestujete jen letecky, doprava může být i autobusem a v některých případech i vlastní. Ještě na jednu věc si dejte obzvlášť pozor, především při vyhledávání na internetu. Některé weby upřednostňují ceny bez letištních tax a poplatků, celkové ceny mohou být psány menším písmem či je poznamenán pouze fakt příplatku za poplatky a jeho výše. A nenechte se ohromit přeškrtnutou původní cenou, vždy srovnejte ceny od jiných kanceláří do totožné destinace a příslušným ubytovacím vybavením. Některé lasty navíc stále uplatňují slevy na děti, na čemž rodiny mohou ušetřit.

Krátké i tří denní last minute zájezdy

Některé kanceláře nabízejí last minute zájezdy i na tři dny, takto se můžete vykoupat např. na chorvatském pobřeží za méně než tisíc korun. Mezi další zájezdy směřující do Chorvatska patří i osmidenní dovolená v apartmánu do dvou tisíc. Avšak pozor, tato nízká cena je způsobena vlastní dopravou! Camping v Chorvatsku s autobusovou dopravou na 10dní lze sehnat za dva a půl tisíce. Za osmidenní dovolenou v apartmánu u moře opět v Chorvatsku zaplatíte kolem čtyř až pěti tisíc včetně letecké dopravy. Palivový příplatek spolu s letištními a bezpečnostními taxami váš přijde zhruba na 2500Kč, do vzdálenějších destinací např. do Turecka ale počítejte s 4000Kč na osobu. Velmi levné a stále více populární jsou zájezdy do Bulharska, kde se pohybujete okolo šesti tisíc na týdenní letecký pobyt (včetně poplatků).

Tureckou dovolenou lze poměrně snadno sehnat i za pouhých osm tisíc (včetně poplatků), sice budete muset oželet kvalitu hotelu, avšak s polopenzí to je dovolená za výbornou cenu. Není nemožné také najít tureckou týdenní riviéru all inclusive za stejné peníze, avšak tentokrát se rozhodně pohybujeme v kategorii nejlepší last minute. Za podobných osm tisíc korun se dostanete např. i největší Baleárský ostrov – španělskou Mallorcu. Chcete-li okusit léto v Egyptě, pak počítejte s částkou blížící se deseti tisícům, ovšem bez příplatků. Přes deset tisíc se dostanete i při zájezdu do Řecka, ať zvolíte pevninské nebo ostrovní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *