Letní dovolená na ostrově

Dovolená strávená na ostrově je vždy něčím jiným. Každý ostrov má své kouzlo, které oceníte. Čeká na vás jedinečná exotika, unikátní přírodní krásy, kultura místních lidí, ale také bohatý noční život v podobě mnoha restaurací, barů a diskoték. Připravte se na jeden z vašich nejúžasnějších letů letadlem, a to především na vaše přistání.

Dovolená na ostrově Malta

Malta je malým středozemním ostrovem, který dokáže nabídnout přesně to, co v každé dovolené nesmí chybět. Let na Maltu, který trvá dvě a půl hodiny, můžete také strávit pozorováním malých ostrovů uprostřed rozlehlého moře. Noční let je pozoruhodný tím, že vám dává možnost rozpoznat centrum Malty, na které vás upozorní tisíce světýlek, od odlehlých, méně obydlených oblastí ostrova. Domluvíte se zde snadno, úředním jazykem je kromě maltštiny také angličtina, navíc mladí stále více mluví právě anglicky.

Sezóna je opravdu velmi teplá, slunce zde vychází už v pět hodin a o poledni dosahuje teplota 30°C. Většina pláží na Maltě je kamenných, přesto zde písečné pláže najdete také. Ta největší se nachází u městečka Melliaha na severozápadě Malty, avšak turisté dávají přednost pláži Golden Bay na západě ostrova. Protože je ostrov velmi malý, autobus vás za krátkou chvíli doveze k vaší oblíbené pláži.

Nejste-li zarytě přesvědčeni, že dovolená u moře musí být na písčité pláži, pak neváhejte vyzkoušet pláž Blue Lagoon ležící na útesech. Moře je zde mělké a písčité. Azurově modrá voda činí z této oblasti atraktivní turistický cíl. Malťané jsou silně věřícími katolíky, proto v každém městě najdete hned několik kostelů, v hlavním městě Valletta se jich nachází až 30. Oslavy jsou na Maltě poměrně časté. Můžete se zúčastnit oslavy Festa, která vzdává poctu patronovi místního kostela. Nemůže chybět průvod, hudba, ohňostroj a tanec – ideální šance pro setkání s temperamentními Malťany. Mladá generace ocení místo Paceville, kde najdete desítky diskoték, restaurací, barů a fast foodů. Pomyslný most mezi Evropou a Afrikou láká stále více turistů na další dovolenou.

Dovolená na ostrově Santorin

Dovolená strávená na ostrově Santorin může být velmi zajímavou. Ostrov, který vznikl vulkanickou činností, nenabízí jen přírodní krásy pro cestovatele, ale také klidnou dovolenou pro vaši relaxaci. Ostrov má typické středomořské podnebí, sezóna je teplá a suchá, nejvyšší teploty dosahují 27°C.

Řecká atmosféra, která zde panuje, vám umožňuje dobré komunikační dorozumění i přátelské vztahy. Turistické služby jsou zde rozvinuté, najdete zde samozřejmě i velmi kvalitní a luxusní hotely. Oceníte nádherné bazény, které doslova splývají s mořem. Písčité pláže, které se zaručeně stanou velkým zážitkem z vaší dovolené, najdete na východě a jihovýchodě ostrova. Pláže jsou unikátní svým zbarvením, buďte připraveni na bílý, červený a především černý písek.

Nejoblíbenější pláže jsou Perissa a Perivolos, které jsou také nejdelšími černými plážemi na ostrově. Večer můžete navštívit některý z cocktail-barů anebo zajít do tzv. bar street, kde vás osloví i živá muzika. Na ostrově můžete navštívit velké množství muzeí. Historie Santorinu je zde zachycena v tom nejvěrohodnějším obrazu. Také na vás čeká na 250 kostelů typicky bílé barvy s modrou kupolí. A nenechte si ujít pohled na vulkanický kráter.

Dovolená na Kapverdských ostrovech

Kapverdské ostrovy přitahují především turisty, kteří nelpí na luxusních hotelech a dokonalých službách a dávají přednost spíše uvolněné dovolené bez jakéhokoli stresu. Tropické souostroví devíti hlavních ostrovů ležící poměrně hluboko v Atlantském oceánu vzniklo následkem sopečné erupce. Každý ostrov vás upoutá něčím jiným, u jednoho oceníte bílé písčité pláže a azurové moře s teplotou minimálně 22°C, jinde dáte přednost podmořskému životu, potápění v jeskyních anebo se vydáte po stopách vulkanické činnosti či vyprahlých písečných dun s oázami? Jedno mají ale ostrovy společné – perfektní počasí bez mráčku. Příznivci windsurfingu si zde rozhodně přijdou na své, z pláže Santa Maria vzniká jedno z nejlepších středisek windsurfingu. Velkou atrakcí jsou i projížďky malými terénními vozidly či nastupující adrenalinový sportkitesurfing. Večer na vás čeká velké množství barů, kde není výjimkou otevírací doba počínající jedenáctou hodinou večerní. Neposledním vyhledávaným místem na Kapverdských ostrovech je solný důl s jezerem. Zázračné léčebné účinky soli byly prokázány, ocení je především lidé trpící lupenkou či jinými kožními nemocemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *