TECHMANIA Plzeň

Techmania Plzeň
Techmania je další místo, které se dá hned doporučit jako návštěvu, když je venku nic moc počasí. Na první pohled bych řekl, že je Techmania pro rodiny s dětmi a na děti je taky hlavně cílená. A je jasný, že rodin je tam většina, ale viděl jsem tam i páry bez dětí všech možných věkových kategorií. Cílem Techmanie je zábavnou formou představit přírodní jevy a zákony, chvílemi se cítíte jako vědci v laboratoři. Komenský by tady měl radost, škola hrou se tady doopravdy povedla. Školou odrostlý si tady možná i poprvé konečně v praxi představí co nás to v té teorii ve škole učili. Jenom bacha na otázky dětí, těch je tady víc než dost a někdy jsou docela záludný. Hlavně, je to baví. Je tady i část pro sportovce kde si na trenažerech vyzkoušíte různý sporty. Najdete tady i hřiště pro děti s velkýma klouzačkami.

hřiště
hřiště

Najdete tady i Entropu. Pamatujete, když jsme předsedali Radě Evropské unie? David Černý, vyobrazil jednotlivý země tak jak se jim to nakonec (myslím že žádné) nelíbilo. Velkou Británii vyobrazil, jako prázdné místo v EU. Psal se rok 2009 a kde je dneska Velká Británie. Jestli takhle trefil i ostatní země ….
Entropa
Entropa

Vraťme se, ale do Techmanie. Ve vedlejší budově je 3D Planitárium, tady nejdete všechno okolo vesmíru 3D kino a hlavně samotný 3D Planitárium. Promítá se v 3D a nebo 2D na promítací kopuli. 3D filmy jsou prostě supr, ale nepodceňujte ani 2D, protože i tady kopule udělá svý. Sedíte a nebo spíš ležíte v pohodných polohovacích křeslech (nebezpečná poloha).
3D Planitárium
3D Planitárium

Na stánkách Techmánie si jednotlivý filmy můžete dopředu rezervovat. Co když nemáte rezervaci? Příjdete zaplatíte vstupný do celého areálu Techmánie, všechny filmy jsou v ceně. Jenom ten kdo má rezervaci má přednost a místa se doplní lidmi bez rezervace. Máte možnost si udělat rezervaci ještě na místě, můžete to udělat nejpozději půl hodiny před začátkem konkrétního filmu. My jsme tady byli v sobotu bez rezervace. Dopoledne bylo málo lidí na oběd už se to docela začalo plnit a odpoledne bylo lidí už docela dost. Na všechny filmy jsme se dostali bez problémů. Když už jsem zmínil oběd. Je tady restaurace ve stylu jídelny, výběr ze tří hotovek a jedné polévky + nějaký bagety, saláty a i nějaký zákusky měli. Pití je jenom v petkách z automatu a pivo v plechu na pokladně. Takže nezapomeňte drobáky.
Techmania Plzeň
V Technánii jsme ztrávili celej den ani jsme to nečekal. Pořád bylo co dělat k některým pokusům jsme se i několikrát vrátili. Některé větší pokusy předvádějí i odborníci při vědecké shou.
Končíme, jdeme na parkoviště. Těch je tady víc a míst je dost. Platí se 40,-Kč za celý den. Můžete zaplatit v automatu na parkovišti a nebo jako já, protože jsem utratil všehny drobáky za to pítí, na pokladně.
Techmánia se povedla dobrej nápad, který bavý děti i dospělý.

Virtuální prohlídka TECHMMANIA
http://techmania.cz/cs/navstivte-nas/virtualni-prohlidka/

http://techmania.cz/cs/

"sportoviště"
„sportoviště“

Techmania Plzeň

20180217_162531

Techmania Plzeň

Techmania Plzeň

Techmania Plzeň

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *