ZOO a Fantasy golf Plasy

ZOO a Fantasy golf Plasy
ZOO a Fantasy golf Plasy

 

Máte rádi minigolf a ZOO? V ZOO Plasy máte všechno v jednom.  My jsme tam vyrazili jednu podzimní  sobotu. Byla to asi poslední pěkná sobota podzimu.  To samozřejmě znamenalo, že všude bylo docela dost lidí a na každé dráze jsme stáli ve frontě.  To už jsem se, ale dostal  do areálu. Tak se ještě vrátím před bránu. Kousek od ZOO je parkoviště a kdyby bylo  plný další a je přes most u bývalého kláštera.  Blížila se doba oběda a tak jsme ještě před vstupem navštívili Restauraci RUDOLF II.  Původně jsem se chtěli najíst až v ZOO, ale  bylo to dobré rozhodnutí.  Za prvé, měli tady výbornou zvěřinu a za druhé jsme zjistili, že se v ZOO nenajíte, maximálně párek v rohlíku.  Občerstvení tam je, ale spíš jenom na pití.

Restaurace Rudolf II Plasy
Restaurace Rudolf II Plasy

Když jsem koukal na internetu na info, tak jsem si ten areál představoval trochu jinak. Dvoje webové stránky jedny pro ZOO a jedny pro minigolf. Myslel jsem, že to jsou dva sousedící areály. Když jsme viděli ten nával lidí, měli jsme plán navštívit ZOO, pak si dát pauzu. Zajít do areálu  bývalého kláštera, tady se dá navštívit Centrum stavitelského dědictví, které patří pod Národní technické muzeum.  Potom až tam nebude tolik lidí, si  zahrát minigolf. V Plasech jsme i spali a tak byla varianta jít si zahrát až večer. Od dubna do září je o víkendu otevřeno až do 22:00 a osvětlená hra by mohla být taky pěkná.  Na místě jsme, ale zjistili, že je to jeden areál a samotný minigolf se hraje už v ZOO a tak samozřejmě už nemůžete areál opustit. Můžete si koupit vstupenku jenom na prohlídku a nebo vstupenku prohlídka +hra. Celý areál a hřiště je vymyšlený jako cesta kolem světa. Jednotlivé jamky jsou udělané  do podoby různých zemí. Mezi tím jsou výběhy jednotlivých zvířat. Samozřejmě toto není klasická ZOO, je to spíš minizoo. Ale i když se jedná o rodinou ZOO  mezi chovanými zvířaty jsou Tygr Bengálský, Lev Pustinný,  Lemur, Makak, Surikata, spoustu různých papoušku a mnoho dalších. Není toho zase tak málo, jak by si člověk myslel. Dá se tady strávit zábavné odpoledne při hře a ještě se podíváte na zvířata.  V našem případě se chce říct „ jen kdyby těch lidí nebylo tolik“.  Předpověď posledního slunečního a teplého víkendu, udělala své. My jsme měli stejný plán, takže to chápu. Když jsme odcházeli, lidi pořád přicházeli, takže naše původní myšlenka, že bychom se sem vrátili trochu později taky moc nevycházela. Z auta jsme vyndali kopačák a šli jsme si trochu kopnout do parku. Na večer jsme si  zašli na večeři do Pivovarského šenku. Ten patří místnímu Knížecímu pivovaru.  Snažím se všude dávat místní pivo. Jsem sem šel taky s tím, že ochutnám Knížecí pivovar. Myslel jsem si, že v pivovaru dělají tak dva maximálně tři druhy piv a já si od každého dám jedno. Jaké překvapení, když na čepu měli snad osm piv byla tam i šestnácka. Takže moje předsevzetí vzalo rychle zasvé. Pak jsem se tam ještě dočetl, že  vyrábějí šestnáct druhů. No já jsem zůstal radši u dvou, přeci jen jsem zodpovědný rodič. Večeře a pak už obytńák. Sobota v Plasých skončila.

http://www.fantasy-golf.cz/

www.zooplasy.cz

 

Fantasy golf Plasy
Fantasy golf Plasy

Fantasy golf Plasy

 

Doopravdy jsme nevyfotili v ZOO ani jedno živý zvíře?
Doopravdy jsme nevyfotili v ZOO ani jedno živý zvíře?

 

Pivovarský šenk Plasy
Pivovarský šenk Plasy

Tentokrát jsme tady víc natáčeli, takže jsme u toho nějak zapomněli trochu fotit. Třeba jednou bude i sestříhaný video :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *